BAŞKAN DİNÇER; ‘’YENİ HİZMET BİNAMIZDA DAHA HIZLI VE ETKİN BELEDİYECİLİK HİZMETLERİ VERECEĞİZ’’

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, kaba inşaat çalışmaları tamamlanan Yeni Belediye Hizmet Binasının proje alanında incelemelerde bulundu.

Yeni Belediye Hizmet Binasının proje alanında incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’e Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis üyeleri ve birim müdürleri de eşlik etti. İnşaat çalışmalarını gerçekleştiren ekiplerden proje alanında bilgi alan Başkan Dinçer, ekiplere kolaylıklar diledi. Betonarme ve duvar örme işlemleri tamamlanarak ince işçiliğine başlanılan yeni Belediye Hizmet binası iki kattan oluşuyor.

Vatandaşlara kullanışlı, geniş ve ferah ortamlarda kaliteli hizmet sunmanın amaçlanarak başlanılan proje, şehirlerarası otobüs terminali ile ticaret odasının arasındaki 66 bin metrekarelik arsada inşa ediliyor. 4 Katlı olarak inşa edilen projede her türlü detay düşünüldü. Modern yapısı, otoparkı ve yeşil alanlarıyla beraber hizmet verecek olan yeni Belediye binasının Aksaray’ın gelecekteki yeni merkezlerinden biri olması ön görülüyor.

Proje alanında yaptığı incelemelerin ardından açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, görev süreci boyunca Aksaray’a yakışacak projeler kazandırdıklarını belirtti. Şehre yakışan projelerden olan Yeni Belediye Hizmet Binasının inşaat sürecinin hızlı bir şekilde ilerlediğine vurgu yaptı. Kısa zaman içerisinde de ince işçilik aşamalarının tamamlanacağına dikkat çeken Başkan Dinçer, sistemin kurulması ile belediye hizmetlerinin yeni hizmet binasında verileceğine vurgu yaptı